Oblicz ratę pożyczki

Kwota pożyczki
Okres spłaty
Kwota pożyczki
Okres spłaty

Kredyty konsolidacyjne

Wiele osób posiadających równocześnie kilka różnych kredytów traci swoją płynność finansową. Czasami kredytobiorca, który posiada równoległe - comiesięczne raty za różne zobowiązania, zaczyna dostrzegać, że jego budżet na damy miesiąc po opłaceniu kredytów staję się niewystarczający. Może to doprowadzić do sytuacji, gdzie dana osoba nie będzie miała wystarczającej ilości środków pieniężnych na bieżące wypadki. Przykładem takiego kredytobiorcy jest osoba, która posiada kredyt na dom, samochód oraz telewizor i z racji zmiany pracy na mniej płatną, narodzin dziecka lub jakiegokolwiek innego powodu nie jest zdolna płacić takich rat. W takiej sytuacji zaczyna się rozmyślanie jak by tu pogodzić zobowiązania z aktualną sytuacją. Warto w takim wypadku zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim jest wzięcie jednego kredytu konsolidacyjnego na spłatę wszystkich zobowiązań. Raty w przypadku wyboru tej formy, mogą zostać dostosowane do rzeczywistych potrzeb.

Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Jak to w życiu bywa - na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ jest to zależne od wielu czynników i aktualnej sytuacji. Na początku warto się zastanowić, czy dotychczasowe zobowiązania są faktycznie realne do spłaty i czy ich kwota nie utrudnia normalnego funkcjonowania. W przypadku rat, które nie zaburzają naszego budżetu to kredyt konsolidacyjny nie jest potrzebny a może służyć jedynie wygodzie, jaką jest przelewanie danej kwoty na jeden rachunek.

Natomiast w sytuacji, gdzie zaczynają się problemy finansowe, wynikające z tytułu wysokich kosztów kredytów to wybór jednego kredytu z niższą ratą jest w zasadzie jedyną opcją. Dzięki takiej formie kredytowania mamy możliwość rozłożenie kosztów w czasie. Wielu osobą wydaję się, że takie rozwiązanie może być niekorzystne, ponieważ suma pożyczonych pieniędzy do oddania będzie znacznie większa. Nie jest to do końca słuszne stwierdzenie - zależy to bowiem od firmy, która ma udzielić takiego kredytu. Serwis Concash.pl w swojej bazie posiada licznych inwestorów, którzy na dogodnych warunkach pożyczą swoje prywatne oszczędności. Dzięki temu, kosza takiej pożyczki będą znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnego kredytu konsolidacyjnego.