Oblicz ratę pożyczki

Kwota pożyczki
Okres spłaty
Kwota pożyczki
Okres spłaty

KREDYT PRZEZ INTERNET

Kredyty gotówkowe przez internet są stosunkowo wygodną formą otrzymywania środków finansowych. Sporo osób decyduje się na tego typu wsparcie finansowe, ponieważ formalności można załatwić zdalnie - za pomocą komputera z internetem oraz telefonu. Banki oraz firmy oferujące pożyczki długoterminowe tworzą coraz nowsze oferty, aby zachęcić potencjalnego klienta do wybrania ich produktu finansowego. W przypadku takiego natłoku informacji warto na chłodno przekalkulować i porównać dane propozycje. Kredytów na różnych zasadach nie brakuję w ofertach, więc trzeba się rozeznać jaką sumę pieniędzy dokładnie będziemy musieli oddać. Warto również dokładnie przeanalizować umowę, ponieważ czasami karne odsetki naliczane za opóźnienie w spłacie są naprawdę wysokie.

Oczywiście w przypadku tradycyjnego kredytu zaciąganego przez internet trzeba się liczyć z weryfikacją danego klienta. W przypadku złej historii kredytowej, trwającego kredytu - czyli wpisach w bazie BIK lub KRD, istnieje praktycznie zerowa szansa na otrzymanie środków finansowych. Podobnie jest w przypadku posiadania komornika, braku zaświadczenia o zarobkach lub niskim wynagrodzeniu. Takie instytucje często też wymagają podania celu, na jaki ma zostać przeznaczony kredyt. W internecie sporo może znaleźć opinii ludzi, którzy nie są zadowoleni ze skorzystania z danej oferty lub osób, które w każdym banku dostają odpowiedź negatywną. Koszta kredytu przez internet często są bardzo wysokie, więc po uwzględnienie dodatkowych opłat administracyjnych, ewentualnych kar nałożonych za opóźnienie to suma końcowa do spłacenia jest ogromna.

Jakie są alternatywy dla Kredytów przez internet lub gdzie znaleźć dobrą ofertę?

Najpierw warto się zastanowić, co kryję się pod pojęciem samego kredytu i dlaczego akurat kredyt bierzemy pod uwagę w celu otrzymania gotówki. Wielu osobą pierwsze co przychodzi na myśl podczas zapotrzebowania, na dużą ilość pieniędzy jest właśnie kredyt. Czy to na nowe auto, inwestycję w firmę, remont czy zakup działki. Są to spore wydatki, więc takie osoby odrzucają pożyczki internetowe. Takie myślenie w dobie licznych firm pożyczkowych jest zrozumiałe, ale zarazem nie do końca jest najlepszym rozwiązaniem. Znacznie mądrzejszym wyborem w takiej sytuacji jest znalezienie prywatnego inwestora, który chętnie pożyczy swoje oszczędności w ramach inwestycji swojego kapitału.

Kredyt/Pożyczka przez internet w kontekście wsparcia finansowego od prywatnych osób nabiera innego znaczenia. Koszta, które ponoszą instytucje bankowe, za utrzymanie i wynajem lokalu są ogromne. Cała struktura firmy, w tym pracownicy, którzy odbierają spore pensje, też są dużym wydatkiem dla banku. Składowych kosztów jest znacznie więcej - jednak ktoś musi pokryć te koszty a inwestycje, jakie są dla banków - kredyty muszą być zyskiem. Niestety koszta spadają na Pożyczkobiorcę i w efekcie tego, oprocentowanie jest tak wysokie. Prywatny inwestor woli pożyczyć swoje pieniądze na niskim oprocentowaniu, ponieważ i tak dla niego jest to lepsza „lokata” niż ta bankowa. Obie strony w takim przypadku są zadowolone.