Pożyczkę można zaciągnąć praktycznie na dowolny cel. Banki oraz firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw rozmaitym oczekiwaniom swoich klientów i starają się jak najlepiej dopasować ofertę do ich wymagań. Coraz chętniej wybieranym zobowiązaniem finansowym okazuje się pożyczka na wakacje. Dobrze zatem wiedzieć, czym się kierować przy wyborze określonej pożyczki.

W jakiej sytuacji warto zdecydować się na pożyczkę na wakacje?

Spełnienie marzeń o super wyjeździe wakacyjnym byłoby niemożliwe bez odpowiednich środków finansowych. Niekoniecznie nawet trzeba wyjeżdżać z kraju, aby komfortowy wypoczynek okazał się trudny w realizacji ze względów finansowych. W takim przypadku warto rozważyć wzięcie pożyczki i porządnie odpocząć - bez stresu, czy wystarczy na lody dla dzieci. Owszem, pożyczka wiąże się z pewnym zobowiązaniem finansowym, które wymaga terminowego uregulowania, ale czasami stosunkowa niewielka kwota pomaga w realizacji marzeń i to często całej rodziny.

Przed podjęciem decyzji należy jednak dokładnie przemyśleć wszelkie zalety, jak i wady takiego rozwiązania, aby nie robić niczego pochopnie. Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, dokąd pojechać i w kalkulacjach uwzględnić wszelkie ekstra wydatki np. na drobne przyjemności, pamiątki czy bilety wstępu. Dopiero wtedy wiadomo, jaka kwota jest tak naprawdę potrzebna. Może się okazać, że wystarczy stosunkowo niewiele, aby cieszyć się ze wspaniałych wakacji. Może nawet uda się skorzystać z promocji dla nowych klientów w postaci całkowicie darmowej pierwszej pożyczki. W takim wypadku oddaje się tyle, ile zostało pożyczone.

Różne opcje pożyczek na wakacje

Warto pamiętać, że pożyczkę na wakacje można także uzyskać w samym biurze podróży w formie wycieczki na raty ze spłatą rozpoczynającą się od razu po zakupie albo odroczoną do powrotu z wakacji. Cena wtedy jest zazwyczaj nieco wyższa i z reguły trudno liczyć na promocje. Bywa też, że oferta wakacji na raty okazuje się uboższa. W każdym razie trzeba dokładnie sprawdzić, czy taka opcja jest po prostu opłacalna.

Można również skorzystać z pożyczki na wakacje udzielanej przez firmę pożyczkową. Uzyskanie dodatkowych pieniędzy jest możliwe w formie chwilówki na niewysoką kwotę, maksymalnie 2000-3000 zł, aczkolwiek zazwyczaj jest to nie więcej niż 1500 zł. Uregulowania zadłużenia należy wtedy dokonać najczęściej w ciągu 30 bądź 60 dni. Drugą opcją jest pożyczka długoterminowa na kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, więc i harmonogram spłaty zostaje maksymalnie wydłużony.
Na pewno warto przejrzeć rankingi obejmujące najbardziej atrakcyjne propozycje pożyczek na wakacje i wybrać optymalną dla siebie. Nie warto pożyczać ponad swoje możliwości – wydawać pieniądze na wakacjach naprawdę łatwo, ale trzeba się liczyć z konsekwencjami, a przede wszystkim z koniecznością terminowej spłaty.  

Pożyczka na wakacje przez internet

Komfortowe wczasy z pożyczką można sobie zapewnić online. Wystarczy znaleźć pożyczkę oferowaną przez internet, a nie powinno być z tym większych problemów. Wtedy należy zarejestrować się na stronie konkretnej firmy pożyczkowej lub na portalu prezentującym propozycje różnych firm, a następnie wypełnić wniosek. To zajmie dosłownie kilka minut, ponieważ wpisuje się kluczowe dane, jak imię i nazwisko, numer dowodu tożsamości czy numer konta. Przy wyższych kwotach pożyczkowych najczęściej trzeba jeszcze wpisać źródło dochodu – niektóre firmy wymagają także potwierdzenia uzyskiwanych dochodów. Potwierdzenie wiarygodności zazwyczaj ma miejsce poprzez przelew weryfikacyjny. Potem pozostaje oczekiwanie na akceptację wniosku oraz pieniądze na podany w formularzu numer konta.

Pożyczka na wakacje z głową

Ważne, aby podejmować decyzje dotyczące finansów roztropnie. To nie tylko kwestia brania kwoty, którą bez większych problemów będzie można spłacić w terminie. Konieczne się okazuje dokładne przeczytanie umowy, o czym najczęściej się zapomina. W umowie są zawarte wszystkie ustalenia dotyczące sposobu i harmonogramu spłat. Warto też przyjrzeć się zapisom przedstawiającym ewentualne kary za zwłokę, a także zwrócenie uwagi, czy jest w ogóle możliwe przedłużenie spłaty i na jakich warunkach. Dobrze też pamiętać, że coraz więcej firm pożyczkowych oferuje darmową pierwszą pożyczkę dla nowych klientów – bez prowizji i oprocentowania. Jedno jest pewne – jeżeli podejmuje się wyłącznie racjonalne decyzje, to wakacje będą udane i nie zakończą się niepotrzebnymi długami, które trudno spłacić.