Oblicz ratę pożyczki

Kwota pożyczki
Okres spłaty
Kwota pożyczki
Okres spłaty

Pożyczka krótkoterminowa w Concash

 

Rynek produktów finansowych stale się poszerza, a tym samym znalezienie oferty idealnie dopasowanej do swoich potrzeb okazuje się coraz łatwiejsze. Od kilku lat szczególną popularnością cieszą się pożyczki krótkoterminowe, które pozwalają otrzymać określoną kwotę pieniędzy w błyskawicznym tempie i bez zbędnych formalności. Nic nie wskazuje na to, aby zmniejszeniu uległa ilość zaciąganych pożyczek krótkoterminowych, czyli tak zwanych chwilówek, a wręcz przeciwnie. Coraz więcej osób dostrzega zalety tego typu produktów finansowych i zarazem są już dość czytelne ustawy, które chronią interesy pożyczkobiorców.

Szybka gotówka na krótki czas

Pożyczki krótkoterminowe, jak sama nazwa wskazuje, są udzielane na stosunkowo niedługi czas. Często będą to pożyczki na 30 dni, ale niekiedy okres spłaty może wynosić kilka miesięcy. Krótki czas na uregulowanie zadłużenia oznacza jednocześnie, że trudno liczyć na wysokie kwoty pożyczki. Istotą tego produktu finansowego są pożyczki od kilkuset złotych do 10 tysięcy złotych tak, aby zobowiązanie finansowe można było w miarę szybko spłacić.

Pożyczki krótkoterminowe – zalety rozwiązania

1. Szybkość i łatwość załatwienia pożyczki

Jednym z podstawowych walorów pożyczek krótkoterminowych będzie możliwość bardzo szybkiego uzyskania pieniędzy. Wpływ na to mają tak naprawdę dwa czynniki. Po pierwsze, nie trzeba jechać do placówki stacjonarnej i po drodze stać w korkach, a potem jeszcze swoje odstać w kolejce. Można to uczynić w niezwykle wygodnej formie, a więc siedząc na kanapie z laptopem. Po drugie, lista wymogów do spełnienia okazuje się wyjątkowo krótka. Zazwyczaj wystarczy poprawnie wypełnić formularz na stronie internetowej, być osobą pełnoletnią i mieć obywatelstwo polskie. Rzadko zdarza się, aby firmy oferujące pożyczki krótkoterminowe żądały zaświadczeń z pracy czy o zarobkach. Niekiedy trzeba jedynie złożyć oświadczenie o swoich dochodach. W sumie wszystkie formalności załatwia się w tempie ekspresowym. Elementem weryfikującym jest zazwyczaj wykonanie przelewu na 1 grosz ze swojego konta na podane konto pożyczkodawcy. Weryfikacja następuje zazwyczaj w ciągu kilkunastu minut i przy pozytywnej odpowiedzi pieniądze od razu zostają wysłane na konto pożyczkobiorcy. Szybkość znalezienia się pieniędzy na koncie zależy od tego, w jakim banku posiada się konto. Warto wybierać te firmy, które realizują szybkie przelewy do banku obsługującego pożyczkobiorcę, a wtedy nierzadko już po kilku minutach można cieszyć się z przelewu. W innym przypadku trzeba poczekać 1-2 dni. Dla osób, którym szczególnie zależy na czasie będzie to zdecydowanie optymalna forma uzyskania pieniędzy, o ile chodzi o niezbyt wysoką kwotę.

2. Darmowa pierwsza pożyczka krótkoterminowa

Nie jest to standardem, ale wiele czołowych firm pożyczkowych zachęca potencjalnych klientów do skorzystania ze swoich usług poprzez umożliwienie dostania pierwszej pożyczki za darmo. W praktyce oznacza to, że pożyczenie kwoty 1 000 zł wiąże się z koniecznością oddania tylko pożyczonej sumy pieniędzy, a więc bez żadnych dodatkowych opłat wynikających z oprocentowania. Oczywiście taka promocja będzie obowiązywać tylko wtedy, kiedy spłata nastąpi zgodnie z ustalonym harmonogramem. Jest to z pewnością bardzo kusząca propozycja dla osób, które szukają najkorzystniejszego rozwiązania aktualnego deficytu finansowego.

3. Pożyczki krótkoterminowe dla zadłużonych i bez zdolności kredytowej

Banki odmawiają przyznania kredytu tym, którzy nie mają wysokiego scoringu w BIK czy też są zapisani w jednej z baz dłużników BIG. W takiej sytuacji pozostaje skorzystanie z oferty firm pozabankowych, która jest skierowana do osób z takimi problemami. Niskie kwoty pożyczki, a właśnie takie są udzielane przy pożyczkach krótkoterminowych, może otrzymać także pożyczkobiorca, który spotkał się z odmową bankową. Owszem, niektórzy pożyczkodawcy sprawdzają BIK i BIG, ale dane tam zawarte nie muszą dyskredytować i stać się powodem odmowy przyznania określonej kwoty. Na pewno w zdecydowanie lepszej sytuacji będą ci, których zaległe zobowiązania finansowe nie są zbyt wysokie, jednak nawet przy większych problemach też jest wyjście z sytuacji. Czasami wystarczy jeden poręczyciel lub weksel, aby otrzymać pożyczkę.

Na co należy zwrócić uwagę przy aplikowaniu o pożyczkę krótkoterminową?

Chociaż pożyczki krótkoterminowe oznaczają szybkie załatwienie wszelkich formalności, to jednak każdy pożyczkobiorca musi pamiętać o kilku kwestiach.

  • Obliczenie całościowych kosztów pożyczki - ostateczny koszt pożyczki krótkoterminowej musi zostać dokładnie zawarty w umowie. Rzadko kto dobrze rozumie zapisy umowy pożyczkowej, więc w razie jakichkolwiek wątpliwości należy je wyjaśnić telefonicznie z firmą albo skonsultować się z fachowcem od pożyczek. Jedną z trudniejszych kwestii okazuje się wysokość oprocentowania i w tym aspekcie kluczowa jest informacja dotycząca RRSO, czyli rocznej stopy oprocentowania. To właśnie RRSO przedstawia, ile tak naprawdę kosztuje pożyczka. W umowie musi się znaleźć informacja o tym, a także o ewentualnej prowizji. Przy porównywaniu ofert zawsze trzeba patrzeć na pełne koszty, a nie jedynie na samo oprocentowanie.
  • Harmonogram spłat - pożyczki krótkoterminowe zawierane są zazwyczaj na okres 30-90 dni. Termin spłaty nie jest więc zbyt długi i należy mieć tego świadomość, tym bardziej że nawet czasami opóźnienie wiążę się z dodatkową opłatą. To dlatego konieczne będzie dokładne sprawdzenie, od kiedy jest liczony termin spłaty i w jakich dniach trzeba dokonywać wpłat. Warto też pamiętać, że firmy pożyczkowe są zobligowane do przedstawienia warunków odstąpienia od umowy pożyczki bez ponoszenia jakichkolwiek opłat związanych z jej zawarciem. Dobrze również zorientować się, czy jest możliwość wcześniejszej spłaty i na jakich zasadach.
  • Kwestie związane z opóźnieniem w spłacie - w życiu różnie bywa, ale zawsze warto wcześniej wiedzieć, czy pożyczkodawca pozwala na przedłużenie okresu spłaty i jakie warunki należy spełnić, aby z takiej opcji skorzystać. Z reguły wiąże się to z naliczeniem dodatkowych opłat. Ich wysokość także powinna zostać zawarta w umowie. Równie istotne będą kwestie związane z windykacją, a w zasadzie z jej kosztami.