Oblicz ratę pożyczki

Kwota pożyczki
Okres spłaty
Kwota pożyczki
Okres spłaty

Szybkie pożyczki pozabankowe bez sprawdzania baz dłużników BIK KRD
 

Osoby, które nie mają zdolności kredytowej bądź figurują w bazach dłużników, nie dostaną zwykłego kredytu w banku. Oczywiście nawet w takiej sytuacji istnieją alternatywne rozwiązania. Dobrym przykładem są oferty pożyczek bez sprawdzania rejestrów BIK i KRD. Wsparcie finansowe w takiej formie cieszy się sporą popularnością wśród wielu osób posiadających spiralę długów lub widniejącą w bazach dłużników. Stosunkowo dużo osób posiada spory problem ze znalezieniem odpowiedniej firmy, która byłaby skłonna udzielić pożyczki lub kredytu. Wiele parabanków posiada jedynie slogany reklamowe „bez BIK i KRD” a w praktyce większość wniosków zostaje odrzucona. Osoby starające się o pomoc finansową w takiej sytuacji doskonale wiedzą, jakie jest to uciążliwe i czasochłonne. Warto pamiętać, że nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia.

Gdzie szukać pożyczek bez BIK i KRD – przez internet?

Na pewno nie ma na to żadnych szans w bankach, które skrupulatnie sprawdzają każdy przypadek i nie są skłonne do podejmowania jakiegokolwiek ryzyka, kiedy dana osoba widnieje w bazach zadłużonych lub nie ma zdolności kredytowej, np. z powodu braku umowy o pracę. Banki przy udzielaniu kredytów biorą również pod uwagę takie kwestie jak wysokość zarobków, ilość osób na utrzymaniu oraz zobowiązania w postaci rachunków. Widać, że zakres sprawdzenia potencjalnego klienta pod kątem jego możliwości spłacenia kredytu jest naprawdę duży i stąd problemy wielu osób z uzyskaniem pomocy finansowej w bankach.

W takiej sytuacji pozostają instytucje pozabankowe, zdecydowanie bardziej elastyczne wobec swoich klientów i to zarówno w kwestii przedstawianych ofert, jak i podejścia do złożonego wniosku o pożyczkę. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że firmy pozabankowe decydują się na udzielanie kredytu z krótszym procesem weryfikacji albo nawet z pominięciem tego kroku, ale ich zabezpieczeniem mogą wyższe odsetki lub dodatkowe koszta pożyczki. To w sumie dość uczciwe podejście do sprawy. Trudno przypuszczać, aby ktokolwiek pomijał aspekt zabezpieczenia także własnych interesów. Jednak serwis Concash nawet w kwestii oprocentowania wychodzi naprzeciw oczekiwaniom.

Większość tego typu firm umożliwia aplikowanie o konkretną kwotę w niezwykle wygodnej formie, a więc przez internet. Najlepsze oferty pożyczek bez BIKu i KRD na pewno znajdzie się online. Oczywiście zawsze należy korzystać z usług firm sprawdzonych, które mają dobre opinie wśród klientów, aby nie trafić na oszustów.
Pomocne w tej kwestii okazują się platformy finansowe, zajmujące się pożyczkami pozabankowymi i to w różnej formie. Jedną z nich jest nasz serwis o ugruntowanej pozycji na rynku finansowym, a to dzięki sporej ilości zadowolonych klientów, którzy skorzystali z szerokiego wachlarza możliwości, takich jak m.in. pożyczki prywatne, bez rejestrów, z komornikiem czy też dla zadłużonych. Serwis ma zasięg ogólnopolski, więc miejsce zamieszkania osoby składającej wniosek jest drugoplanowe. Pozabankowe pożyczki w Warszawie, bez baz Poznaniu, szybkie kredytyi w Krakowie, oferty prywatne Łódź albo bez zaświadczeń w Częstochowie są dostępne praktycznie od ręki w jednym miejscu.

Szybkie pożyczki bez BIK i KRD – co trzeba o nich wiedzieć?

Warto zauważyć, że w świadomości wielu osób kredyt bez BIK i KRD jest tożsamy z pożyczką. Jednak tych dwóch pojęć nie należy mylić i używać zamiennie, ponieważ kredyt może zostać udzielony przez banki, a więc instytucje podlegające prawu bankowemu i kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Umowa kredytowa musi spełniać określone wymogi, a cała procedura przyznawania kredytu jest ściśle regulowana konkretnymi przepisami prawa bankowego. Dlatego każdy wniosek o kredyt musi zostać odpowiednio zweryfikowany, m.in. w bazach zadłużonych, a więc Krajowym Rejestrze Długów (KRD), Biurze Informacji Kredytowej (BIK) czy Biurze Informacji Gospodarczej (ERIF BIG S.A.).

BIK zbiera dane dotyczące wszelkiego typu zobowiązań kredytowych i to zarówno od różnych instytucji, jak i klientów indywidualnych. Na ostateczną ocenę mają wpływ rozmaite czynniki. To nie tylko opóźnienia w spłacie rat, ale także wykorzystanie limitu kredytowego, a nawet częste branie kredytu. Należy podkreślić, że zebrane dane niekoniecznie muszą być negatywne, ponieważ BIK rejestruje również pozytywne informacje o terminowych spłatach. Jeżeli ktoś nie jest pewny swojej historii kredytowej, to może ją sprawdzić pod adresem: bik.pl

KRD jest z kolei biurem informacji gospodarczej gromadzącym informacje o osobach zadłużonych. Dodanie do tego rejestru następuje w wyniku braku spłacania rat w określonym terminie, przekroczenia ustalonej sumy zadłużenia albo po upływie miesiąca od czasu upomnienia. W sumie mało osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż nie potrzeba wielkich zaległości w płaceniu rachunków, aby znaleźć się w bazie. Wystarczy, że dostawca energii elektrycznej lub zarządca nieruchomości zgłosi informację do KRD. Dane widnieją przez 10 lat bądź do całkowitego spłacenia długu. Również w tym przypadku każdy może sprawdzić swoje wpisy na stronie internetowej: krd.pl

Pożyczka bez BIK i KRD oznacza pomoc finansową udzielaną przez instytucje pozabankowe, a wszelkie kwestie reguluje kodeks cywilny. Firmy finansowe, które nie są bankami nie podlegają ani prawu bankowemu, ani też Komisji Nadzoru Finansowego, więc nie mają obowiązku sprawdzania klientów w rejestrach dłużników albo weryfikowania ich zdolności kredytowej. Stąd większe prawdopodobieństwo pozytywnej weryfikacji złożonego wniosku. Nie można jednak zapominać, że pożyczki bez baz często będą miały wyższe oprocentowanie. W każdym razie warto pamiętać, że kredyt bankowy bez BIK i KRD nie jest możliwy do uzyskania, gdyż banki zawsze weryfikują pożyczkobiorców w bazach, a jedyną opcją pozostają pożyczki bez rejestrów, najlepiej online.

Pożyczka bez rejestrów dla zadłużonych – jakie są zalety?

Największym plusem tego rozwiązania jest oczywiście brak sprawdzenia historii kredytowej klienta oraz jego ewentualnego zadłużenia. Oznacza to możliwość pozytywnego rozpatrzenia wniosku o pożyczkę osób, które nie miałyby najmniejszych szans na uzyskanie kredytu w banku z powodu jakichkolwiek zaległości finansowych czy też nieterminowej spłaty wcześniej uzyskanego kredytu. W takiej sytuacji to właśnie pożyczka bez BIK i KRD dla zadłużonych okazuje się jedynym sposobem na otrzymanie określonej kwoty pieniędzy.

Warto przy tym nadmienić, że nie są to przypadki jednostkowe, ale szacunki wskazują na coraz większe zainteresowanie tego typu ofertami. Co ważne, niekoniecznie będą to osoby, które nagminnie mają problemy ze swoim zadłużeniem i kolejne zaobowiązania są brane, aby spłacać poprzednie, zaległe zobowiązania finansowe. Zdarza się, że ktoś widnieje w bazach dłużników przez chwilowe kłopoty finansowe, wskutek niedopatrzenia albo nawet nieświadomie, np. oszukany przez kogoś innego. Wyliczenia systemu są jednak nieubłagane i niska ocena punktowa uniemożliwia uzyskanie kredytu. W takiej sytuacji tylko pożyczka bez rejestrów będzie możliwa.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że instytucje pozabankowe nie wnikają też w cel wzięcia szybkiej pożyczki bez bik, jak ma to miejsce przy kredytach, kiedy trzeba ściśle określić, na co potrzeba pieniędzy. W ten sposób banki również jakoś weryfikują potencjalnego klienta. Banki pytają więc, kto bierze kredyt, kim jest, jak się przedstawia jego sytuacja finansowa, rodzinna i pracownicza, a nawet dlaczego i na co potrzeba pieniędzy. Dla firm pożyczkowych ważne będzie tylko, kto oraz ile chce pożyczyć.

Pozabankowa pożyczka prywatna bez BIK i KRD – o czym trzeba pamiętać?

Nie ma rozwiązań idealnych. W tym przypadku podstawową kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, będzie ostateczna cena pożyczki. Jak już wcześniej wspomniano, wysokie ryzyko związane z brakiem sprawdzania baz dłużników wiąże się często też z wyższymi kosztami całkowitymi, które stanowią swoistą formę ochrony interesów firmy pożyczkowej lub prywatnego inwestora. To nie są przecież instytucje charytatywne, więc w jakiś sposób muszą się zabezpieczyć i dlatego pożyczki bez rejestrów zadłużonych charakteryzują się wyższym oprocentowaniem i prowizjami. Nigdy nie ma pewności, że uda się wyegzekwować całą kwotę od klientów. Serwis Concash dla kontrastu wypracował inne rozwiązania, które sprawiają, że koszt zobowiązania jest nadal stosunkowo niski, a zabezpieczenie dla prywatnych inwestorów lub firm pozabankowych oraz dla samych klientów jest bezpieczne.

Druga kwestia dotyczy wiarygodności firmy pożyczkowej. Każdy pożyczkobiorca, we własnym interesie, powinien sprawdzić, czy firma posiada na swojej stronie numery KRS, NIP, REGON oraz adres siedziby firmy. Takie informacje wskazują jasno, że jest to legalne działający podmiot. Należy korzystać jedynie z tych firm, które mają ugruntowaną pozycję na rynku finansowym i rzeszę zadowolonych klientów.