Oblicz ratę pożyczki

Kwota pożyczki
Okres spłaty
Kwota pożyczki
Okres spłaty

Pożyczki pod zastaw mieszkania i samochodu

Pożyczka pod zastaw ruchomości oraz nieruchomości jest często wybierana przez osoby, które potrzebują dużej kwoty. Pożyczkodawca w takim przypadku nie musi sprawdzać żadnych zapisów w BIK, KRD i innych rejestrach oraz pozostałe czynniki jak wysokość pensji nie mają dla niego znaczenia. Zabezpieczeniem dla inwestora w takiej sytuacji jest oczywiście umowa, w której zostały zawarte informacje o danej ruchomości lub nieruchomości. Dzięki temu każdy Pożyczkobiorca spełniający warunek posiadania na przykład domu lub samochodu ma możliwość otrzymania pożyczki.

Pożyczki w takiej formie to świetna alternatywa dla wszystkich osób, którym banki lub inne instytucje odmówiły udzielenia wsparcia w tradycyjnej formie. Decydując się na wybór otrzymania środków pod zastaw, możesz być pewien, że wielu inwestorów będzie zainteresowanych pomocą finansową. Jest to sposób na otrzymanie pożyczki w krótkim czasie, na rozsądnych warunkach.

Pożyczki pod zastaw bez BIK i KRD

Pieniądze odgrywają w naszym życiu bardzo ważną rolę. Gdy ich brakuje zaczynamy podejmować różne kroki, ażeby zwiększyć swój budżet. Wiele razy konieczne staje się wzięcie pożyczki, z której możemy zapłacić zaległe rachunki lub pokryć nieprzewidziane wydatki. Spośród dostępnych na rynku możliwości pożyczkowych coraz więcej osób decyduje się na pożyczki gotówkowe. Podmioty świadczące usługi finansowe oferują swoich kontrahentom wiele możliwości pożyczkowania, a także kredytowania.

Najpopularniejszą formą udzielania pożyczek osobom, które mają negatywną historię kredytową są właśnie pożyczki pod zastaw. Zaletą pożyczek wydawanych pod zastaw jest to, że nie wymagają one sprawdzania pożyczkobiorcy w systemach kredytowych, takich jak Biuro Informacji Kredytowej czy Krajowy Rejestr Dłużników. Dla sporej części społeczeństwa pożyczka pod zastaw jest jedynym rozwiązaniem na uzyskanie dodatkowej gotówki. Trzeba pamiętać bowiem, że banki niechętnie udzielają pożyczek osobom, które posiadają już kredyty, a w szczególności jeżeli są to kredyty hipoteczne. Poza tym niektórzy ludzie decydują się na pożyczkę pod zastaw, aby spłacić swoje długi, dzięki czemu będą mogli zniknąć z list Krajowego Rejestru Dłużników.

Pożyczki pod zastaw dla bezrobotnych

Omawiane pożyczki są także idealnym wyjściem dla bezrobotnych, którzy chcieliby pożyczone pieniądze przeznaczyć na rozkręcenie swojego biznesu. Nie da się bowiem ukryć, że bezrobotni, którzy chcą otworzyć swoją działalność gospodarczą i nie posiadają wystarczających oszczędności, nie mogą liczyć na dużą pomoc ze strony urzędu pracy. Mimo tego, że urzędy pracy chętnie dofinansowują powstawanie nowych firm, to należy zdawać sobie sprawę z tego, iż jednym z głównych wymagań jest posiadanie wkładu własnego. Uzyskanie takiego wkładu z pożyczki pod zastaw to bardzo ciekawe rozwiązanie.

Dodatkowo przy pożyczkach pod zastaw pożyczkodawca zazwyczaj nie oczekuje od nas żadnych zaświadczeń o zarobkach czy wydruków z konta bankowego. Jedynym zabezpieczeniem podmiotu, który udziela pożyczki jest oczywiście zastaw, mogący stanowić różną formę. Tego typu pożyczki jako pierwsze dostępne były w największych polskich miastach: Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Aktualnie oferty pożyczek pod zastaw można znaleźć w większości miast w Polsce.  

Pożyczki pod zastaw samochodu

Klienci, którzy decydują wziąć pożyczkę pod zastaw, wiele razy oferują w zamian swój samochód. Na podstawie dostępnych ofert sprzedażowych i parametrów samochodu ocenia się jego wartość rynkową. Zwykle zdolność pożyczkową szacuje się na osiemdziesiąt procent wartości pojazdu. Firmy pożyczkowe biorąc pod uwagę tego typu zastaw, stawiają swoim klientom jasne kryteria. Po pierwsze kontrahent musi być jedynym właścicielem samochodu, który będzie brany pod zastaw. Dodatkowo wymagają oni również posiadania ważnych badań technicznych auta oraz obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Niektóre z podmiotów finansowych jako warunek udzielenia pożyczki stawiają także posiadanie ubezpieczenia autocasco. Nie jest to jednak kryterium obowiązujące u wszystkich pożyczkodawców. Oczywiście po zaciągnięciu takiej pożyczki nadal możemy użytkować swój pojazd, z tym że w naszym dowodzie rejestracyjnym pojawi się zapis o współwłaścicielu, którym od tej pory będzie firma pożyczkowa.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Wybór formy zastawu zależny jest od kwoty pożyczki, jaka nas interesuje. Wiadomo przecież, że im większa kwota, tym zastaw większej wartości musimy brać pod uwagę. W przypadku wysokich pożyczek najwięcej razy zastaw stanowią nieruchomości. Nie muszą to być od razu mieszkania. Wielokrotnie pod zastaw jako nieruchomość wpisywany jest garaż samochodowy lub altanka, której wartość mamy możliwość ustalenia. Zazwyczaj wartość danej nieruchomości oceniana jest szacunkowo i dokonywana jest przez przedstawicieli firmy, która udziela pożyczki. Określenie wartości zastawu zazwyczaj nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów, które musi ponieść pożyczkobiorca. Warto dodać, że zastawu w postaci nieruchomości bardzo często korzystają rolnicy, którzy w zastaw oferują nie tylko chlewnie czy obory, ale także swoje grunty rolne mające dużą wartość. Podobnie jak w przypadku zastawiania samochodów, tak i w przypadku nieruchomości warunkiem koniecznym udzielenia pożyczki jest posiadanie pełnego tytułu własności danego budynku lub gruntu. W procesie udzielania pożyczki dokonuje się również wpisu firmy pożyczkowej do ksiąg wieczystych. Porównywalne procedury zachowuje się, gdy decydujemy się na zakup mieszkania i bierzemy na nie kredyt.

Pożyczki pod zastaw przez Internet

Dużą zaletą pożyczek pod zastaw jest dodatkowo to, że możemy starać się o nie za pośrednictwem Internetu. W takim przypadku nasze zadanie ogranicza się do wypełnienia elektronicznego formularza internetowego, w którym wpisujemy nasze dane, a także zaznaczamy interesujące nas kwoty pożyczki, a także ilość rat. Dzięki tym informacjom system może nie tylko zweryfikować nasze możliwości pożyczkowe, ale przede wszystkim określi całkowite koszty danej pożyczki. Po pozytywnym zweryfikowaniu możemy dokonać dalszych formalności, a następnie potwierdzić swoje dane, aby dodać swoją ofertę do bazy inwestorów. Korzystanie z internetowej pożyczki jest sporym uproszeniem, nie wymaga przecież tak skomplikowanej biurokracji, jaką zarzucają nas tradycyjne placówki bankowe.  

Jednym z serwisów, który za pośrednictwem strony internetowej oferuje użytkownikom możliwość uzyskania pożyczki pod zastaw jest Concash. Concash posiada własną bazę inwestorów, dzięki czemu wiele osób może uzyskać dla siebie pożyczkę w prawie każdej sytuacji materialnej. Taka pożyczka może być dla niektórych ostatnią deską ratunku, bowiem pozostałe podmioty finansowe nie biorą naszej osoby pod uwagę. Wielokrotnie ludzie, którzy mają negatywną historię kredytową, są pozostawieni sami sobie. Poprzez pożyczki pod zastaw bez bik i krd mają szansę na wyjście z długów. Zabezpieczeniem dla inwestorów, którzy udzielają pożyczki są zastawy w postaci nieruchomości albo ruchomości.